سفارش تبلیغ
صبا ویژن

http://www.aviny.com/karikator/Poster/farhangi-ejtema%27e/images/poster-ej-fr(79).jpg


تاریخ : شنبه 92/9/30 | 9:38 صبح | نویسنده : علی اکبر حق پسند ( افچنگی ) | نظرات ()

http://bayanbox.ir/id/3041148589468314345?view


تاریخ : شنبه 92/9/30 | 8:57 صبح | نویسنده : علی اکبر حق پسند ( افچنگی ) | نظرات ()

بعضی حرف ها را نمی شود رودرو یا به قول امروزی ها فیس تو فیس گفت ! حتی بعضی از حرف ها را نمی شود در بالای منبر گفت ! دلیلش هم این می تواند باشد تا یکمی بیشتر حرف می زنید سریع به سخنران انگ این که خودش این کاره است می زنند ! یا این که ! محترمانه می گویند ! اخوی ! شما و خواهران !

نه ! از زمانی که خداوند متعال این موجودات با احساس را آفرید . دامنه ی مشکلاتی که خیلی راحت می شوند حل کرد را نیز کنارش قرار داد!!!

خب ! ازآنجایی که یک عده از خواهران و دختران جوان این کره ی خاکی ! به هر دلیلی از جمله عدم داشتن اطلاع درست از تفکرات جنس محکم مخالفش و این که آن جنس قوی الجسه چه افکاری در ذهنش با دیدن هر یک از این موجودات که نام زن را بر خود یدکش می کشند ! می کند ! نمی دانند و یا یک عده از این خواهران ما از سر لجبازی های شاید بتوان گفت بچه گانه ! حرف حساب را بی حساب می دانند !!! نمی شود به راحتی یک حرفی را زد !

خب این تا اینجای کار!

از این جا به بعدش را فقط خواهرانی بخوانند که پارچه ایی مشکی رنگ را بر سر خود می اندازند و اسمی مقدس را بر آن نهادند یعنی چادر ...

پس مخاطبان ما مشخص شدند ! یک عده از برادرانی که خواهر یا دختر یا همسری چادری دارند و یک عده از خواهرانی که چادری هستند !

چادر حجاب کاملی است و هیچ پوششی جای چادر را هم نمی گیرید ! اما از آنجا که بشر از آغاز خلقتش همیشه دوست داشته یکسری از قوانین الهی را به نفع خود تغییر بدهد و برای آن تغییر دلایلی بیاورد که شاید در نگاه اول انسان با خودش می گوید فلانی حق داشته ! ولی با گذشت زمان می بیند که این دلایل همش یکسری توجیحات غیر عقلانی بوده است ! می فهمد که چقدر برای خودش گناه درست کرده است !!!......


بعضی از چادری های ما فکر می کنند اگر چادر را سر کنند ! باید از آن طرف آن جذابیت زنانه شان هم حفظ شود ! نه خداوکیلی به جمله ایی که نوشتم توجه کردید ؟ جذابیت زنانه !

بعضی از خواهران چادری فکر می کنند اگر چادرشان براق باشد ! مشکلی ندارد ! حالا جالب تر این که وقتی از آن خواهر می پرسید چرا چادری براق را سر کرده اید می گوید : می خواهم شیک دیده شوم ! یا این که می گوید فلانی اصلا چادر سر نمی کند ! من که چادر سر می کنم هر چند هم رنگش براق باشد که مشکلی نداره !!!


مشکل این دسته از خواهران این است که گناه خود را با گناه کردن دیگران توجیه می کنند ! مثل این ماند که اگر یک نفر دزدی کرد بهش بگوییم چرا دزدی کرده ایی ؟ طرف بیاید بگوید : چون فلان نفر از جایی دزدی کرده ! پس من هم دزدی می کنم !

بعضی از چادری ها ! فکر می کنند که اگر چار سر کنند و ازآن طرف با چهره ی کاملا آرایش کرده خود را در جامعه نشان دهند ! پس گناهی ندارند ! مطمئن باشید گناه این دسته از خواهران از کسانی که با مانتو می چرخند اگر زیاد تر نباشد ! کم تر نیست !

نمونه اش در بعضی از شهر های مذهبی ما کم نیستند که دخترخانم چادر اش مشکلی نداره ولی اهل آرایش کردن است ! یکی نیست به این خواهران بگه آرایش برای کی ؟؟؟؟؟؟

دسته ی دیگر از خواهران ما وقتی چادر را سر می کنند ! اصلا سر نمی کنند ! مثل شنلی بر روی گردن یا حتی بر روی همان سر نگه می دارند و تمام لباس های زیر چادر مانتو وشلورشان ! معلوم است ! این دسته از خواهران فکر کرده اند نیت از چادر سر کردن ! فقط این است که صرف داشتن چادر باشد ! نخیر ! زهی خیال باطل !

به قول یک بنده خدایی از این مداحان گفته بود ما اصلا حریف این چادری ها نمی شویم ! بنده خدا راست هم گفته !

این ها اگر دانسته باشند فقط دارند نعوذبالله خدا را مسخره می کنند ! و اگر نمی دانند خدا هدایتشان کند....

بعضی از چادری ها ! خیلی راحت ! هر لباس و مانتو و شلواری را با هر رنگی می پوشند ! از آن طرف چادر سر می کنند ! و جالب تر آن که به حجاب خودشان هم افتخار می کنند .... خواهر من ! کجای کار هستید ؟

بعضی از چادری ها هر روسری با هر رنگی سرمی کنند ! و دوباره باقی داستان !

اصلا این ها معنی چادر را فهمیده اند ؟

دسته ی دیگر از چادری ها ! شاید حجابشان هم کامل باشد و شاید هم نباشد ! چادری به سر دارند ! ولی در ارتباط با نامحرم ! کاملا غلط عمل می کنند !

این ها همان دسته ایی هستند (دسته ی بالا) که وقتی به یک خانم بدحجاب می گوییم حجابت را درست کن و حفظ کن ! خانم بدحجاب سریع این دسته از چادری ها را مثال می زند که بله فلان دختر چادری ! هم چادر داره و هم با پسران و جنس مخالف راحت حرف میزنه و حیا را رعایت نمی کنه !

خب ! گناه این دسته از چادری ها که در ازتباط با نامحرم ! حد و حدود را به درستی رعایت نمی کنند ! چقدر است ؟

خواهر من ! چادر زمانی حجاب است که شما را از دید نامحرم حفظ کن ! حجاب زمانی کامل است که نه اهل آرایش باشید و نه لباس هایی چسبان و رنگی از زیر چادر نداشته باشید ! حجاب زمانی به مرحله ی نتیجه دهی می رسد که وقتی نامحرمی شما را دید  بتواند بگوید این خانم با این حجاب دارای این درجه از ایمان است .....


حجاب کامل

چادر نباید زینت حساب شود ! چادر باید حجاب بودنش حفظ شود...

حضرت فاطمه (س) هم چادرش به نوعی بود که حجابش را کامل می کرد و هم در بحث حیا جدی بودند....

داشتن چادر صرف داشتن حجاب کامل نیست !

یک درد و دلی هم با خواهرانی دارم که در فضای مجازی و گرافیک مشغول به کار هستند این است که می بینم وبلاگ ها و وب سایت هایی برای ترویج حجاب. چادر را بد معنی و بد تبلیغ می کنند !

مثلا زیر پوستر های تبلیغ حجاب نوشته بودند با چادر زیبا تر دیده می شوی!!!! یا این عکسی از یک دختر زیبا می گذارند که چادر به سر دارد ! یکی نیست به این ها بگیود حاضر هستید عکس خودتان یا خواهران یا همسرتان را هر چند چادری برای تبلیغ مثلا حجاب در اینترنت و کار های گرافیکی پخش کنی ؟

یا مثلا طوری از حجاب تبلیغ می کنند که هر کس چادر دارد مسلمان است و هر کس چادر ندارد و هر چند مانتوی مناسب و مقنعه ایی خوب دارد !!!! فکر کند مسلمان نیست !!!! این خودش به جای این که آن دختر غیر چادری را جذب چادر و حجاب کامل کند ! بیشتر دفع می کند !

یا این که طوری تبلیغات می شود که آن خانمی که حجاب خیلی بدی دارد(بی حجاب) سختش باشد چادر سر کند ! یعنی چه ؟ یعنی این که جذب خانم های بدحجاب باید پله پله باشد ! یعنی اگر آن خانم بدحجاب فقط موهایش بیرون است طوری به او بقبولانند که طرف قلبا قبول کند  موهایش را بپوشاند و....

حرف زیاد است....
همین.....


منبع : فرهنگ پرواز

تاریخ : شنبه 92/9/30 | 8:48 صبح | نویسنده : علی اکبر حق پسند ( افچنگی ) | نظرات ()

http://bayanbox.ir/id/2959799878401317573?view


تاریخ : شنبه 92/9/30 | 8:44 صبح | نویسنده : علی اکبر حق پسند ( افچنگی ) | نظرات ()

امام‌جمعه موقت تهران گفت: آمریکایی‌ها با عملکرد خود نشان دادند که اعتماد کردن به دشمن، کار عاقلانه و مقتضای حکمت نیست.

امام‌جمعه موقت تهران گفت: آمریکایی‌ها با عملکرد خود نشان دادند که اعتماد کردن به دشمن، کار عاقلانه و مقتضای حکمت نیست.

 حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت نمازجمعه تهران در خطبه‌های این هفته تهران با اشاره به تاریخ بنی‌امیه که به دنبال کشتن امام حسین (ع) و خاموشی دودمان پیامبر بودند، اظهارداشت: اصناف این قوم نیز همین کار را ادامه می‌دهند امروزه تروریست‌های مسلح از کشورهای معید مرام وهابیت پول می‌گیرند و شرارت‌ها را به بار می‌آورند این همه کشتار مانع حرکت 20 میلیون عاشق به سوی حرم حسینی نبوده و آنها فارغند که چه چیزی پیش خواهد آمد و این حرکت قائم به الله است.

امام‌جمعه موقت تهران درباره مذاکرات ژنو تصریح‌کرد: هیئت ایرانی مورد تایید رهبری و مردم ولایت محور در قدم‌های اول مذاکرات به سمت و سوی می‌رفت که در دنیا امیدهایی پیدا شد اما سخنان رهبری که گفتند ما به آمریکایی‌ها اعتماد نداریم در عمل مشاهده کردیم در آن روز که مذاکره به امضا رسید وزیر امور خارجه و رئیس‌جمهور آمریکا مطالبی گفتند و این قول امضا را نقض کردند و با رژیم صهیونیستی نشسته و گفتند همه گزینه‌ها از جمله گزینه نظامی روی میز است.

وی افزود: آمریکا نشان داد به دشمن اعتماد کردن کار عاقلانه‌ای نیست و با حواس جمع، بصیرت کامل، پیشبرد مطالب مبهم مشکل را حل نخواهد کرد بلکه باید حقوق حقه ملت ایران در درجه اول غنی سازی و در درجه دوم استمرار روح ابتکار، جهش خلاقیت پیشرفت علمی برای جوانان ما با تثبیت حقوق ما شتاب بیشتری بگیرد.

صدیقی گفت: علی‌رغم اعتمادی که به هیئت مذاکره کننده داریم و خواهیم کرد ملت ما توقعشان این است که این حرکت مقطعی نیست بلکه سرنوشت ملت نیز که دنیا را به خود متوجه کرده و شعارش هیهات من الذله و خون بر شمشیر پیروز است، می‌باشد.

امام‌جمعه موقت تهران یادآور شد: ملت بزرگ ایران در اوج فشار اقتصادی با کوپن زندگی کرده و روزه گرفته است و خود را با بدبخت نشان نداده و در برابر دشمن خم به ابرو نیاورده است، در 8 سال آتش شرق و غرب را به جان خریده و یک قدم از آرمان‌هایش عقب نگذاشته است.

صدیقی تصریح کرد: اگر شفاف سازی صورت نگیرد حق غنی سازی پیشرفت را حق خود دانسته و شرعاً، اخلاقاً اصرار بر این امر را لازم می‌دانیم.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که فرمودند فرهنگ هویت یک ملت است و از هویت ملت پاسداری، نظارت و دیده بانی لازم است گفت: حفظ مرزهای اخلاقی بر همه لازم است مخصوصا مصداقش دولت است دولت اگر سکوت کند افراد زرنگ با وابستگی غربی در قالب نهادهای مردمی تشکل‌هایی را به وجود می‌آورند و بر مفاسد اخلاقی دامن می‌زنند و دولت تلقی می‌کند که اگر فرهنگ را به مردم سپرده نظارتی وجود ندارد در حالی که این با قرآن ناسازگار است و رهبری ما براین مسئله تاکید دارند حراست از معنویت، اصالت، آهنگ معرفتی نباید فاصله گرفته شود.

وی ادامه داد: دولت باید ساز و کاری داشته باشد که مفاسد را نابود کند و از تسری آن در آینده پیشگیری کند ما تمدن غربی را نمی‌خواهیم وگرنه انقلاب نمی‌کردیم ما خواستار تمدن قرآنی هستیم.

امام‌جمعه موقت تهران در ادامه به وحدت حوزه و دانشگاه اشاره و اضافه‌کرد: این که امام راحل روزی را با این نام نامگذاری کردند معنایش این است که ما استاد متدین می‌خواهیم و خواستار دانشجوی مومن هستیم جوانان ما خون خود را مفت هدر نداده‌اند که امروزه عرصه بروز غرب‌گراها باشد. اساس انقلاب ما اسلام است و رهبری ما با سخنان حکیمانه و بی‌بدیل خود و با اوج معرفت مردم را در یک مسیر قرار دادند تا این مسیر به ظهور امام زمان بینجامد.

حجت‌الاسلام صدیقی یادآور شد: این وحدت را گرامی می‌دارم و امروزه صدها استاد بسیجی و متدین داریم و تحول بنیادین در دانشگاه ها مطالبه جدی است 34سال از انقلاب گذشته و امروز نباید دانشگاه‌ها به باشگاه احزاب و گروه‌ها تبدیل شود.

وی در باره بودجه نیز خاطرنشان کرد: بودجه در زمان قانونی تقدیم مجلس شده و به نظر می‌رسد برای مسئله اقتصاد مقاومتی حساب خاصی باز شود و همه مردم انتظار دارند زودتر این مسئله پیگیری شود و اصل و نصب‌ها براساس جریان خاصی نیست و همه ملت بزرگ ایران اسلامی زیر  پرچم اسلامی به پیش می‌روند.

امام‌جمعه موقت تهران همچنین در خطبه اول در خطبه اول به موضوع اربعین پرداخت و گفت: در اسرار نماز پس از اذان و اقامه مسئله قیام است، در رفتن راه حق و راه توحید که مجرای آن ولایت است اهدانا الصراط المستقیم و قیام مطرح است.

وی با بیان اینکه هر چه انسان استوارتر و برافراشته‌تر باشد بنده‌تر و متواضع‌تر است، افزود: وقتی انسان برای نماز قیام می‌کند یادآور حضور او در محکمه الهی است.

منبع:فرهنگ نیوز


تاریخ : شنبه 92/9/30 | 8:31 صبح | نویسنده : علی اکبر حق پسند ( افچنگی ) | نظرات ()
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.